• P
  • P
  • Specialista dávek SSP a dávek PP

Specialista dávek SSP a dávek PP

Zaměstnavatel: Úřad práce České republiky
Bítouchovská 1

Hlavní náplň činnosti:
- Zajišťování agendy státní sociální podpory a dávek pěstounské péče.
- Přijímání žádostí, zakládání a vedení ucelené podkladové dokumentace žadatelů
včetně ověřování a došetřování podkladů a údajů pro správní řízení.
- Zpracování a vyřizování žádostí o dávky státní sociální podpory a dávek pěstounské
péče.
- Kontrola výplaty dávek státní sociální podpory a dávek pěstounské péče.
- Vedení správního řízení ve věci dávek.
- Poskytování poradenství klientům a žadatelům v agendě dávek státní sociální podpory
a dávek pěstounské péče.

Kvalifikační a další požadavky:
- ukončené min. vzdělání střední s maturitní zkouškou
- znalost práce na PC (MS Office)
- výborné komunikační schopnosti
- profesionální vystupování, psychická odolnost
- odpovědnost, samostatnost, flexibilita, pečlivost
- výhodou je základní orientace v zákoně č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, ve
znění pozdějších předpisů, a v zákoně č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění
pozdějších předpisů
- dobrý zdravotní stav
- dobrá znalost českého jazyka
- svéprávnost a občanská bezúhonnost
- státní občanství České republiky, občanství jiného členského státu EU nebo občanství
státu, který je smluvním státem Dohody o EHP dle § 25 odst. 1 písm. a) a splnění
předpokladu dle § 25 odst. 2 z. č. 234/2014 Sb., o státní službě

Pracovní podmínky:
- platové zařazení v 9. platové třídě v souladu s platnými právními předpisy
- plný pracovní úvazek
- pružná pracovní doba
- předpokládaný nástup 15. května 2024, případně dle dohody
- pracovní poměr na dobu určitou, po dobu mateřské dovolené, rodičovs

Reagovat: odeslat životopis zaměstnavateli
Pracovního vztahu: Pracovní poměr - plný úvazek
Pozice určená pro region: Liberecký kraj